Fundacja Jesteśmy Dla Was

Odkryj PoMoc w sobie

Odkryj PoMoc w sobie

Opis projektu

Projekt skierowany jest przede wszystkim do kobiet doświadczających przemocy, a także do dzieci i młodzieży narażonych na mowę nienawiści oraz kontakt z nienawistnymi treściami. 140 kobiet otrzyma realne wsparcie psychologiczne, prawne, terapeutyczne; wzmocnią one swoją wiarę w siebie, poczucie własnej wartości, sprawczości i wpływu, a także rozwiną umiejętności rozwiazywania konfliktów. Dzieci i młodzież dowiedzą się natomiast, czym jest mowa nienawiści i dyskryminacja, jakie niesie ze sobą skutki i jak można na nią reagować. Nauczyciele i nauczycielki podniosą z kolei swoje kompetencje do prowadzenia zajęć z przeciwdziałania mowie nienawiści w szkołach.

 

Projekt realizowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Kliknij, aby odsłuchać reportaż:

Wywiad Bożeny Polak na temat przemocy wobec kobiet wyemitowanego w Radiu ESKA. Refleksje związane z realizacją projektu Odkryj PoMoc w sobie. Projekt realizowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.


Zobacz wydarzenia związane z projektem

Zespół psychologów Uniwersytetu Śląskiego pod kierownictwem dr Agnieszki Skorupy i Michała Brola oraz pedagogów wraz Czytaj dalej
25 listopada 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 11 z oddziałami integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki Czytaj dalej
Już 25 listopada w Szkole Podstawowej nr 11 z oddziałami integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Czytaj dalej