Nagroda Błogosławionego ks. Emila Szramka 2020

8.12.2020 Bożena Polak, wraz z Zespołem Wolontariuszy, została laureatką Nagrody Błogosławionego ks. Emila Szramka  za wieloletnią działalność charytatywną, szlachetność i chrześcijańską pokorę i heroizm dnia codziennego i nieustającą troskę o godność ludzkiego trwania.

Nagroda Róży Lutra 2019

10.03.2019 podczas nabożeństwa na rozpoczęcie 5. sesji Synodu Diecezji katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP Bozena Polak – prezes Fundacji – została uhonorowana Nagrodą Róży Lutra.

Nagroda Ostoi Pokoju im. Matki Ewy. „Ostoja Pokoju” 2017

Prezes Fundacji Jesteśmy dla Was – Bożena Polak została laureatką Nagrody Ostoi Pokoju im. Matki Ewy. „Ostoja Pokoju” jest symbolem całkowitego i bezinteresownego oddania się drugiemu człowiekowi i szlachetnej działalności społeczno-charytatywnej.

Nominowana przez Urząd Miasta Katowice do Nagrody Narcyz, dla najbardziej aktywnej kobiety województwa śląskiego, która swoją pracą zawodową i działalnością społeczną rozsławia region.

2018

Kandydatura Bożeny Polak zgłoszona do udziału w konkursie „Ambasador/Ambasadorka Srebrnego Pokolenia Województwa Śląskiego 2018” przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach.