Fundacja Jesteśmy Dla Was

Klub książki Perła w Koronie – 21.03.2022

Po raz pierwszy w historii klubu literackiego „Perła w koronie” zaproponowałam członkiniom przeczytanie książki o charakterze poradnikowym. Książka Ewy Woydyłło „Droga do siebie” jest bardzo ważna zarówno w wymiarze indywidualnym jak i społecznym.

Problem braku poczucia własnej  wartości jest wszechobecny w polskim społeczeństwie i prowadzi do braku samoakceptacji, sprawczości i wiary we własne możliwości. Prowadzi często do przyjęcia roli ofiary czy obwiniania całego świata za wszystkie nasze niepowodzenia.

Ewa Woydyłło zaprasza do uważnej i łagodnej, ale konkretnej podróży

w głąb siebie w poszukiwaniu poczucia wartości. Droga, którą proponuje autorka zaczyna się od dokładnego przyjrzenia się temu, co myślimy, mówimy i robimy. Ta uważność pozwala na wychwycenie szkodliwych schematów, które budują kompleks niższości i blokują nasz emocjonalny wzrost.

Demontaż tych mechanizmów i zastąpienie ich nowymi, bardziej konstruktywnymi pozwala zyskać wewnętrzną siłę, pewność naszych zachowań i spokój.

Ciekawa i żywa dyskusja wokół problemów opisanych w książce dowodzi, iż

istnieje pilna potrzeba kontaktu z tematami z dziedziny psychologii, które pomagają nam w codziennym życiu i poprawiają jego komfort.

 

Następne spotkanie, również w Miejscowniku odbędzie się 25 kwietnia

o godz. 11. Porozmawiamy o książce Anny Wiener: Dolina niesamowitości.