Fundacja Jesteśmy Dla Was

4-6.02.2022 – Warsztaty wyjazdowe Poznaję i kocham siebie oraz Umiem dbać o siebie w relacjach z innymi – Schronisko „Przysłop pod Baranią Górą”

Wyjazdowe warsztaty projektu Odkryj PoMoc w sobie już za nami. W piątek (04.02.2022) po dotarciu późnym popołudniem do schroniska Przysłop pod Baranią Górą uczestniczki pracowały wraz z interwentkami kryzysowymi Gabrielą Glajcar i Moniką Arsenicz do późnego wieczora. Podczas warsztatu „Poznaję i kocham siebie” miały okazję na głębsze samopoznanie, wzmocnienie poczucia kompetencji i wartości. Brały udział m. in.w ćwiczeniach wizualizacyjnych, zabawach podnoszących poziom energii w grupie oraz treningu relaksacyjnym Jacobsona. Poznały kilka technik świadomego oddychania oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami.

 

Sobotni (05.02.2022) wyjazdowy warsztat skoncentrowany był na pogłębionym poznawaniu siebie oraz na dbaniu o siebie w relacjach z innymi. Uczestniczki miały okazję uświadomić sobie swoje zasoby, zwizualizować swoje odważne ja, stworzyć swoje drzewo mocy i osobistą afirmację. Dzieliły się też swoimi doświadczeniami i dawały sobie wzajemnie wsparcie.

 

W czasie warsztatów wyjazdowych w schronisku Przyslop pod Baranią Górą wiele się działo. Nie tylko na zajęciach, ale także podczas szalonej wyprawy w śnieżycy na wschód słońca na Baraniej, wędrówki na Stecówkę i z powrotem, ogniska w świetle księżyca i pochodni oraz każdego ze smacznych posiłków, rozmów i chwil przebywania ze sobą. Dziękujemy Tym, które były na tyle odważne, by wybrać się w tę pełną wyzwań podróż w poszukiwaniu mocy w sobie .

Odkryj Pomoc w Sobie to projekt skierowany do kobiet z doświadczeniem przemocy. Podczas spotkań grupy kładziemy nacisk na psychoedukację i rozwój osobisty uczestniczek, wspieramy je w trudnych doświadczeniach i pracy nad sobą. Ale najważniejsze jest to, co dzieje się pomiędzy uczestniczkami, to jak dzielą się ze sobą swoimi doświadczeniami, wspierają wzajemnie i uczą od siebie nawzajem, a także inspirują.

Projekt jest finansowany z programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Kliknij, aby powiększyć plakat: