Badanie słuchu dla seniorów

Fundacja Jesteśmy dla Was zaprasza seniorów na bezpłatne badanie słuchu w dniu 30 sierpnia 2021 od godz. 13 do 16.00 w siedzibie przy ul. Dudy Gracza 6 w Katowicach. Podczas spotkania Protetyk Słuchu firmy Amplifon Poland będzie dostępna dla seniorów w zakresie wykonania na miejscu bezpłatnego badania słuchu oraz konsultacji w zakresie protetyki słuchu (badanie trwa 10 – 15 minut)


Co  czwarty senior nigdy nie badał słuchu. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Instytut badań IQS na zlecenie Amplifon Polska, problem ze słuchem może dotyczyć nawet 2 646 062 nigdy nie diagnozowanych pod tym kątem osób po 60. roku życia. Skala kłopotów ze słuchem wśród Polaków jest ogromna, a na związane z nimi konsekwencje występujące w codziennym funkcjonowaniu wskazało aż 49% badanych seniorów.
Wśród najczęstszych konsekwencji wskazywanych podczas wywiadów znalazły się trudności w trakcie oglądania telewizji lub słuchania muzyki (30%), frustracja z powodów kłopotów z komunikacją ogólnie (21%), niemożliwość porozumienia się z najbliższymi (11%), problemy z załatwieniem spraw urzędowych (10%) oraz brak możliwości porozumienia z rodziną (8%).


Mając na uwadze zdrowie Seniorów badanie odbędzie się z zachowaniem  najwyższych standardów higieny.